top of page

Приклади підключення плотномера DENCELL® в байпас

2015-02-09 15.02.52_web.jpg

Підключення на Коробці Слива Класифікатора

separator.jpg

Підключення на Пульподільнику Магнітного Сепаратора

flotation_web.JPG

Підключення на Кришку Флотомашини

Типовая Схема

ТИПОВА СХЕМА ПІДКЛЮЧЕННЯ ПЛОТНОМІРА DENCELL®

Відбір проби для плотноміра ДЕНСЕЛЛ здійснюється з відкритих лотків, трубопроводів, колекторних та розподільних пристроїв.

bypass-1.jpg

Щільномір ДЕНСЕЛЛ врізається в технологічну лінію у вигляді байпаса. Підведення пульпи здійснюється гумовою трубою діаметром 80мм. Прилад має робочий внутрішній діаметр 68мм із вихідним пристроєм діаметром 62мм. Схема підключення має такі базові елементи:  

  • Пробовідбірник , що виконується у вигляді гумового трійника або горловини, що звужується.

  • Пережимний пристрій , що виконується у вигляді шарового крана з належним футеруванням, пережимного пристрою, або засувки.

  • Перехідний патрубок з промивним шутцером , що виконується зі сталі, служить для кріплення гумового шланга та забезпечення промивання системи водою.

  • Шланг , що підводить, виконується зі стандартного гумового шланга із зовнішнім діаметром 80мм (внутрішній діаметр 75мм).

  • Вхідний патрубок , що виконується з нержавіючої сталі з абразивостійким футеруванням.

  • Підставка під прилад , що виконується з листа сталі не менше 8мм із жорстким закріпленням за місцем встановлення приладу.

  • Злив , що виконується з товстостінної труби діаметром 200-300мм.

Футеровка горловини пробовідбірника, вхідний патрубок, притискні елементи запорів - є стандартними виробами, що використовуються для конструювання байпасів щільності ДЕНСЕЛЛ.  Базові елементи можуть змінюватися

Крапка вимірювання обладнується підведенням води для промивання приладу при калібруванні.

Для запобігання закручування потоку навколо осі підведення пульпи виконується таким чином, щоб вісь шланга, у тому числі при повороті, лежала в одній площині.

Різні приклади підключень з використанням перерахованих базових елементів наведено нижче.

Примеры подключеня
Классификатор

ПІДКЛЮЧЕННЯ

ДО КОРОБКИ ЗЛИВА КЛАСИФІКАТОРА

Постановка задачі

Вимірювання щільності на сливі класифікатора пов'язане з цілим рядом технічних обмежень, що істотно звужують спектр застосовуваних способів вимірювань і ускладнюють завдання надійного пробовідбору.

  1. Відведення пульпи з класифікатора виконується за допомогою пульпопроводу великого діаметра, який часто виконується з поліетилену або гуми.   _cc781905-5cde-3194-bb3b-136bad5cf5. відсутня гарантія його заповнення. Крім того, для радіоізотопних щільномірів потрібна вертикальна ділянка труби з підпором знизу (в ідеалі подачі пульпи знизу вгору за допомогою насоса), що важко реалізувати в умовах вільної подачі пульпи по горизонтальному або злегка нахиленому вниз трубопроводу в приймальну коробку. Така прив'язка трубопроводу суттєво обмежує застосування радіоізотопних засобів вимірювання.

  2. Потужний потік пульпи в приймальній коробці і схильність пульпи до осадження робить неможливим застосування будь-яких засобів вимірювання щільності в самій приймальній коробці - поплавкових або гідростатичних плотномірів.

  3. Для будь-яких засобів вимірювання існує проблема репрезентативності пробовідбору. Зважаючи на те, що пульпа схильна до швидкого осадження, вимірювання щільності має бути виконане для добре перемішаної суспензії, час переміщення якої через обрану технологічну ділянку мінімально.

Классификатор - задача

Вимірювання щільності на сливі класифікатора за допомогою густонаміру DENCELL®

Поставлене технічне завдання найбільш оптимально вирішується за допомогою густонаміру ДЕНСЕЛЛ.

Для цієї мети був розроблений і впроваджений наступний спосіб прив'язки густонаміру ДЕНСЕЛЛ в технологічну лінію шляхом підключення до коробки зливу класифікатора. Нижче наведена схема підключення з наступним описом виконаної точки підключення та отриманих результатів. Ця точка підключення безперервно експлуатується з серпня 2014р.

classifier.jpg
Суть технічного рішення, представленого на ескізі, полягає у наступному:

1. Конструктивні особливості кишені пробовідбору

На приймальній коробці зливу класифікатора встановлюється  кишеня  невеликого об'єму, розміри якого закручування. Кишеня обладнується запірним механізмом як затвора з гумової шайбою, що перекриває вхідний отвір. Затвор підпирається запірною гайкою, що забезпечує надійне перекриття потоку. Кишеня має невеликий кут нахилу для покращення руху твердої фракції. Зважаючи на невеликий об'єм, швидкість проходу пульпи через кишеню така, що осадження породи не спостерігається. Позиція установки кишені по висоті та положення вхідного отвору робиться такими, щоб забезпечити рівень пульпи в кишені близько 20см. Рівень пульпи у кишені відповідає рівню пульпи у приймальній коробці при переливі через поріг.

Кишеня пробовідбору також використовується для взяття проби пікнометричним кухлем при калібруванні приладу.

Карман может оборудоваться  переливом  для поддержания уровня и препятствования аварийному переполнению. В данной конфигурации он является не обязательным, и при выполнении байпаса реализован не був.

2. Особливості підведення рідини в густомір ДЕНСЕЛЛ

Пульпа з кишені подається в щільність ДЕНСЕЛЛ за допомогою прямої ділянки труби, довжиною близько 1м. З'єднання з кишенею виконано у вигляді горловини, що звужується, футерується гумою. Підведення пульпи до приладу виконано стандартним гумовим шлангом діаметром 80мм, що приєднується до вхідного патрубка приладу. Напрямок підведення збігається з віссю приладу у вигляді зверху. Допускається поворот підведення у вертикальній площині, як показано на основному вигляді.

3. Особливості зливу пульпи із густонаміру ДЕНСЕЛЛ

Злив виконується з товстостінної труби великого діаметру (200-300мм), що встановлюється під невеликим кутом до щільності ДЕНСЕЛЛ. Кут підбирається таким, щоб струмінь на виході приладу заходив у нього без торкання з бокових стінок на максимальну глибину. Для рекомендованої швидкості потоку 1.5м/с слив розташовується під кутом 15 градусів до осі приладу. Вхідна ділянка зливу має косий зріз і підганяється під вихідну частину приладу таким чином, щоб нижня частина зливу на 2-3 см заходила під вихід труби щільності ДЕНСЕЛЛ. Верхня частина зрізу повинна створювати огляд вихідної частини приладу і давати можливість промивання та очищення вихідної ділянки труби щільності ДЕНСЕЛЛ від бруду, що налип.

4. Стандартні вироби для реалізації байпасів

Футерування вхідної горловини, гумова шайба затвора, вхідний патрубок для підключення до приладу є універсальними виробами, що застосовуються для цілого спектра компоновок точок підключень.

5. Особливості встановлення ДЕНСЕЛЛ

Щільномір ДЕНСЕЛЛ встановлюється на плиті товщиною 8мм і більше, яка приварюється до конструкцій, що несуть. Жорсткість кріплення плити та приладу в цілому повинна бути такою, щоб знизити вплив вібрацій: знизити амплітуду та по можливості прибрати вібрації низькочастотного спектру. Цей захід дозволяє підвищити швидкість реакції приладу за рахунок зниження вимог щодо фільтрації даних.

В даному випадку використовувалася плита завтовшки 12мм, приварена до рами коробки зливу класифікатора. Кріплення плотномера ДЕНСЕЛЛ здійснюється чотирма болтами М8.

Для зручності калібрування приладу, в безпосередній близькості від точки взяття проби (кишені) розташовується шафа з блоком управління. Це дозволяє проводити повірочне калібрування приладу з коригуванням верхнього значення протягом 5-10 хвилин.